O nás

Již několik let se věnuji výživě. Teoreticky i prakticky. Už jsem i přišla na to proč. Kdo se ptá, ten se dozví 😊

Takže pokud bych na podzim 2021 vypsala, že otevírám kurzy vaření!!! Asi by se nikdo nedivil.

No a ejhle. Na platformách se objevilo, že otevírám kurz, ale úplně z jiného soudku !!! Kurz masáží dětí a kojenců. Věřte mi, že by mě to nenapadlo ani ve snu. A co se tedy stalo?

Stalo se toho hodně a v první chvíli to byl šok. Moje nejstarší dcera na konci letních prázdnin roku 2020 porodila syna. Celá rodina se neskutečně těšila. Miminko. Hurá. Ale cože? Miminko se mělo narodit na konci listopadu!!! 

Na začátku srpna jsem odjela s kamarádkami na týdenní pobyt na kola. Myslím, že ve středu mi zavolal můj muž a sdělil mi, že naši dceru odvezl do kolínské nemocnice. Že dceři není úplně dobře. Domluvili jsme se, že si zavoláme druhý den. Celé dopoledne se mi neozýval. Začala jsem tušit, že se něco děje. Když najednou telefon zazvonil. Byl to můj muž. Oznámil mi, že je vnouček na světě. Týden těhotenství 24+4. Zůstala jsem jak opařená. Někde mezi poli a s kolem v ruce. Nebudu Vám popisovat, co se odehrávalo v mém těle a hlavně v mé hlavě. Jakoubek vážil 740 gramů a sám nedýchal. Okamžitě po porodu ho odvezli v inkubátoru na neonatologické oddělení fakultní nemocnice v Podolí. Jak se vše odvíjelo dál si málo kdo dokáže představit. Obdivuji svoji dceru, jejího manžela a hlavně Jakoubka. Ten bojoval o život jako „lev“. 3 operace střev, stomie tenkého střeva a tak dále a tak dále. Bylo toho neskutečně mnoho. 

Prognózy lékařů se různily. Budete nejspíš chodit ke všem možným specialistům…kardiologie, oční, ušní, chirurgie, neurologie, fyzioterapie, riziková poradna. Snížená imunita – při jakémkoliv nachlazení okamžitě antibiotika…..a další a další. 

V této chvíli jsem si uvědomila, že nemáme nic ve vlastních rukou. Že nás „něco“ převyšuje. A za to jsem vděčná právě Jakoubkovi. Toto jsem pochopila, uvědomila si a prožila díky němu. 

Když Jakoubka propouštěli na začátku ledna z porodnice, tak jsme nikdo netušil, jak se bude vyvíjet dál. 

Jednoho dne mi zavolala moje dlouholetá kamarádka. A velmi na mě naléhala, že se musíme objednat k Janě Hašplové, že dělá masáže dětí a kojenců a aromaterapii a že nám pomůže. Upřímně jsem k této zprávě přistoupila dost skepticky. Moje dcera to chtít nebude, no ale informaci předám a uvidíme, zda na to uslyší. A hle. Dceru to velice zaujalo. Objednali jsme se tedy a na konci ledna jeli do Prahy k Janě. Bylo to úžasné setkání. Dostalo se nám obrovského pochopení. Dcera i já jsme se poprvé „potkali“ s masážemi a aromaterapií. Byla to láska na první pohled. Okamžitě jsem cítila, že to je přesně ono. Toto oni dva potřebují. Doteky, lásku, vůni, něžnost. 

Dcera se masáže naučila a začala je praktikovat každý den. Jakoubek byl/je nadšený. Užívají si to oba dva. Absolutní propojení mámy a syna. No a to by mohl být konec příběhu. Ale ještě není !

Naše první setkání s Janou Hašplovou bylo tak hluboké, že jsem k Janě začala dojíždět na cranio-sakrální terapie. Při jednom sezení Janě povídám: „Jani, ty masáže jsou zázračné!“ A ona na to: „Tak si udělej lektorský kurz!“ Cože??? Lektorský kurz??? 

A už asi ani nemusím psát dál. Zkrátka LÁSKA JE LÁSKA. Takto to ke mně přišlo. Skrze moji dceru a mého vnoučka Jakoubka. Velký dík Vám oběma! Blahodárnost masáží je tak veliká. Nepotřebuji žádné další vědecké důkazy. Jeden zázrak mám přímo doma. A moc ráda „TO“ budu předávat dál spolu s mojí dcerou, která mě velice podporuje a připojila se do týmu.

Osvědčení